1989

„Havel na hrad!“
Listopad, Michal Kučera a Karel Jungwirth. Komouši je kvůli organizování a vedení sametové revoluce v Klatovech už nestihli zavřít, místní nastupující OF je vyneslo do funkcí klatovských radních. Na stáncích s novinami se vedle Rudého práva začíná objevovat Černá věž, tehdy nejčtenější klatovské noviny. Vydávají Michal Kučera a Karel Jungwirth.

 

1990

„Založíme tiskárnu?!“
Nadšený souhlas dalších dvou kámošů, Dušana Matějky a Pepy Majera. Výpovědi z nesmyslných zaměstnání. Nehostinné prostory bývalé noclehárny, připomínající spíš ruský gulag. Tiskneme Černou věž a první zakázky - etikety pro houbaře a první velký byznys bedeckerů po rodné Šumavě. Lépe řečeno po místních vojenských výcvikových prostorech.

 

1995

„Hranice padají!“
Tiskneme na dvou výkonných ofsetových strojích a rozšiřujeme výrobu o velkoformátový sítotiskový provoz a linku pro šité vazby V1 a další stroje pro dokončení a zušlechtění tiskovin. Volíme rozšíření výrobní plochy přístavbou. U jídla už nemusíme stát a v kanceláři už je místo i pro dvoučlennou delegaci.

 

2000

„10 let spolu…“
Výročí založení firmy slavíme na největším parníku na Vltavě s příznačným názvem Šumava. Plná loď našich zaměstnanců i obchodních partnerů obdivuje nepovolený ohňostroj nad Prahou. Investice do předtiskové přípravy i zkušených tiskařů generuje kvalitu a slibný objem tisku knih a výtvarných katalogů. Vazby stále kooperujeme s partnery a doplatili jsme úvěr za mejdan na parníku i pokutu za ohňostroj.

 

2005

„Mildo pojď!!“
Kupujeme bývalý vojenský objekt a začíná rozsáhlá rekonstrukce. Díky kvalitě a spolehlivosti tiskneme pro Úřad vlády, ÚSTR, Revolver Revue, různá ministerstva a galerie. Po podpisu smlouvy s Národním divadlem na celoroční dodávku tiskovin nás dva dny nikdo neviděl. Náš tým se opět rozrůstá a zavádíme třísměnný provoz.

 

2007

„Doma je doma!“
Nový objekt tiskárny skýtá zdánlivě neomezené výrobní plochy. Rychlé stěhování přes Vánoce a výroba po novém roce plyne bez přerušení. Tiskaři už nedřou hlavou o strop, kuchyňka s jídelnou je prostorná a vybavená i na menší svatbu. Investujeme do střediska velkoformátového digitálního tisku. Instalujeme velkoplošný flatbet OCÉ Arizona jako druzí v Česku.

 

2010

„Nas nedogoňat!“
Naší bohatýrskou odpovědí na finanční krizi je nákup plně automatického tiskového stroje Komori Lithrone 425. Co tuna váhy to milion korun. Ale i obrovský posun v kvalitě. Tisk kalendářů Dukla 2011 přijíždí zkontrolovat jeho autor - fotograf Jan Saudek. Díky vleklé krizi a rychlosti tisku i obsluhy stahujeme provoz na dvě směny. Zásadně měníme způsob práce a bohužel i nutně zeštíhlujeme kolektiv.

 

2015

„Copy Robotix…“
Strojů ze zkrachovalých firem je po Evropě mnoho. Snášecí linky, lepičky knižních hřbetů, nitošičky, deskovačky, stroje pro zavěšení vazby V8. Trojřezy. Po domluvě se vrací zpět většina propuštěných zaměstnanců. Investujeme do strojů pro kalendářovou vazbu firmy Renz. Zřizujeme pobočku malonákladového tisku Copy Robotix.

 

2020

„Knihárna jede!“
Velké množství strojů pro knihařinu nás nutí opět rozšířit výrobní plochy přístavbou. Za halou je ještě volných asi pět set metrů čtverečních pozemku. Začátek přístavby únor 2019, stěhování říjen téhož roku. Montovaná hala postavená téměř svépomocí logicky navazuje na stávající tiskárnu. Konečně jsme se svým týmem soběstační pro kompletní výrobu knih…

 
Uvozovky

30 let spolu – žadna filosofia…

Povinná publicita